Видатні музиканти сучасності. Гарі Хоффман

23 листопада 2017 року відбудеться  черговий філармонічний проект Національного камерного ансамблю «Київські солісти»  під патронатом Валерія Соколова, що здійснюється за підтримки відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні –  до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і США.

На запрошення знаного скрипаля Валерія Соколова  взяти  участь у цьому проекті відгукнувся американський віртуоз-віолончеліст Гарі Хоффман.

           “Тільки один інструмент може сказати набагато більше, ніж цілий оркестр – віолончель» («Голос Півночі» 2010р.- сайт Г.Хоффмана).

   «Душа  віолончелі – це те, що завжди приваблювало мене до неї як засобу вираження. Кажуть, що звук  віолончелі є найближчим до людського голосу…».                                                                               (Із інтерв’ю Г.Хоффмана «Interlude»-2013р.).

Віолончельний «голос» Гаррі Хоффмана  у співзвучному діалозі зі скрипковим голосом Валерія Соколова поведуть розмову з усіма учасниками музичного дійства.

  •          Під орудою диригента Віталія Протасова прозвучать Концерт для віолончелі і скрипки з оркестром сі-бемоль мажор Антоніо Вівальді та ля-мінорний концерт для того ж складу Йоганнеса Брамса.
  •          Крім цього,  прозвучить  Фортепіанний квінтет Ля мажор “Форель” Франца  Шуберта, у якому до зіркових солістів Антті Сіірала (фортепіано), Валерія Соколова (скрипка)  і Гарі Хоффмана (віолончель) приєднаються  солісти  ансамблю Олександр Лагоша (альт) і Дмитро Третяк (контрабас).       Він є родзинкою  і через його «сольність» у форматі концерту,  і через особливість складу…

                Гарі Хоффман  – один з видатних віолончелістів нашого часу.Постійний соліст найвідоміших світових оркестрів, він виступав у Чикаго, Лондоні, Монреалі, Торонто, Сан-Франциско , Балтіморі та з Національними симфонічними оркестрами, а також з камерними оркестрами Англії, Москви та Лос Анджелеса, Національним оркестром Франції, Orchester de la Suisse Romande, оркестрами Нідерландської та Роттердамської філармоній, Клівлендським оркестром Blossom Festival, Філадельфійським оркестром та багатьма іншими.
Хоффман регулярно співпрацює з такими відомими диригентами, як Андре Прівін, Шарль Дютуа, Мстислав Ростропович, Пінхас Цукерман, Ендрю Девіс, Герберт Бломстедт, Кент Нагано, Хесус Лопес Кобос та Джеймс Лівайн.
Знаний віолончеліст бере участь у провідних концертних і камерних музичних сезонах по всьому світі, а також на престижних фестивалях – таких, як Равінія, Марлборо, Аспен, Бат, Евіан, Хельсінкі, Верб’є, Монті Моцарт, Шлезвіг-Гольштейн, Стреза, Міжнародні фестивалі у Кольмарі і Тулоні. Він є постійним учасником струнних квартетів, включаючи квартети Емерсон, Токіо, Борромео, Брентано та Ізаї.
Був наймолодшим викладачем в історії Музичної школи при Індіанському університеті, де викладав вісім років. З 2011 викладав в Chapelle de Musique Reine Elizabeth в Брюсселі. Нині живе у Парижі, постійно співпрацює з такими лейблами як BMG (RCA), Sony, EMI та Le Chant du Monde, La Dolce Volta.
Грає на віолончелі 1662 року майстра Ніколо Аматі, відомою під назвою “ex-Leonard Rose”.

             Валерій Соколов займається грою на скрипці з 5-річного віку. Навчався в школі ім.Ієгуді Менухіна (клас професора Наталії Боярської), Королівському Коледжі Музики в Лондоні (клас професора Фелікса Андрієвського), стажувався у Марка Лубоцького в Гамбурзі. У 2005 році стає володарем Гран-прі міжнародного конкурсу ім.Джордже Енеску (Бухарест, Румунія). У 2010 році Валерій закінчив аспірантуру елітної музичної академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) за класом Гідона Кремера і Анни Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській консерваторії у Бориса Кушніра.                Регулярно співпрацює з провідними оркестрами світу – оркестром Бі-Бі-Сі, оркестром де Парі і оркестр ім. Густава Малера, оркестрами Радіо Франції і  Баварського Радіо (Мюнхен) та оркестр NDR у Гамбурзі, Камерним оркестром Європи, Клівлендським оркестром, оркестром Тонхаллє (Цюріх), Роттердамським філармонійним оркестром, Бірмінгемським симфонічним оркестром, Токійським симфонічним оркестром, Сеульським філармонійним оркестром, оркестром NAC (Оттава), Національним оркестром Франції та камерним філармонійним оркестром міста Бремен (Німеччина) та багатьма іншими, під керуванням визначних диригентів світу і з найвизначнішими солістами сучасності.

Антті Сіірала – відомий фінський піаніст (народився в Хельсінкі 1979 року), лауреат численних міжнародних конкурсів, у тому числі Міжнародного конкурсу піаністів в Лідсі (Велика Британія), зарекомендував себе як один з кращих піаністів свого покоління. Його багата палітра звукових кольорів, його диференційоване і співзвучне фразування та експресивна інтелектуальність заслуговують на аплодисменти. Особливо записи трьох останніх Бетховенських сонат (лейбл AVI-Music) і Третього концерту Бетховена (з диригентами Коліном Якобсеном та Яном Фоглером, лейбл SONY) які демонструють, що Антті Сіірал є видатним інтерпретатором.
Він виступає з відомими диригентами, такими як Герберт Бломстедт, Франсуа – Ксавьє Рос, Еса-Пекка Салонен та Сакарі Орамо, а також з такими оркестрами, як Німецький симфонічний оркестр у Берліні, Симфонік- Бамбергер, Симфонічний оркестр Радіо у Ганновері, оркестр Tonhalle в Цюріху, Віденський симфонічний оркестр, Будапештський фестивальний оркестр, Бірмінгемський симфонічний оркестр, Лондонський філармонійний оркестр, Симфонічний оркестр Гьотеборгу, Радіо оркестр Фінляндії, Симфонічні оркестри Сан-Франциско і Токіо.
Головними досягненнями в кар’єрі наймолодшого переможця в історії Міжнародного конкурсу піаністів імені .Бетховена (Відень) були його концерти у фортепіанному абонементі Берлінської філармонії, Люцернського фестивалю та фестивалю піаністів міста Рур, у Кельнській філармонії, Лондонському Wigmore Hall, Концертгебау в Амстердамі, в музеї Метрополітен в Нью-Йорку та у Цюріхському Тонхалле, у Konzerthaus Дортмунду.
В наступних сезонах концерти включають виступи з Хельсінським філармонічним оркестром та Празьким симфонічним оркестром під орудою Піарі Інкінен, а також концерти, котрі присвячені 100-річчю незалежності Фінляндії – з творами Раутаваара, Баха, Брамса, Кайпанінена та Шумана.
Він постійно виконує камерну музику з Яном Фоглером, Моріцбурзьким ансамблем, Байбою Скріде, Шароном Камом, Кероліною Відманн, Тетяною Тетлафф і Лоуренсом Ейджем.
На додаток до вищезгаданих записів – компанія SONY випустила популярну версію квінтету «Форель» Шуберта разом з новостворенними та імпровізаційними варіаціями на пісню «Форель», а також CD, що містять твори транскрипцій Брамса та Шуберта (NAXOS).
Антті Сіірала – професор Інституту музики і театру у Мюнхені.

Дириґент Віталій Протасов народився у Севастополі. Закінчив Національну музичну академію України (клас Романа Кофмана). Директор і асистент Головного дириґента Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України. У 1998 році брав участь у створенні Ансамблю сучасної музики Рикошет (Київ). У 2006 році разом з композитором О.Щетинським створив ансамбль сучасної музики «Київ – Симфоньєта». Дириґував філармонічними симфонічними та камерними оркестрами Києва, Дніпропетровська, Луганська, Львова, Рівного, Одеси, диригував у Польщі, Німеччині, Франції, Китаї. Учасник українських фестивалів сучасної музики Київ Музік Фест, Європейський музичний простір, ГогольФест (Київ), Контрасти (Львів), Два дні і дві ночі (Одеса) тощо.

Музиканти ансамблю-учасники квінтету.

 Олександр Лагоша народився в м.Краматорськ Донецької області. Закінчив Харківську середню спеціалізовану школу-інтернат (клас професора С.Кочаряна С.Г.), Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського (клас професора Гаврильця Д.Г.). Після закінчення аспірантури викладає на кафедрі струнно-смичкових інструментів НМАУ імені П.І.Чайковського.Лауреат стипендії ім.О.Ольжича Українського фонду при Посольстві Великої Британії, Лауреат Міжнародного конкурсу камерного ансамблевого виконавства ім.П.Лантьє (м.Париж, Франція), численних міжнародних музичних фестивалів. Співпрацював з такими відомими музикантами, як Г.Кремер, О.Башкирова, Б.Которович, А.Міолін, Б.Бровцин, О.Бенінхоф, У.Мамлок, А.Крігер, Т.Бухольц, А.Баженов, О.Рівняк, П.Барон, В.Штокмайєр.Багато концертує як соліст в Україні та за її межами. Член Міжнародної асоціації „Мистецтво XXI століття”.Працює в Національному камерному ансамблі «Київські солісти» з 1998 року.

Дмитро Третяк народився у Києві. Навчався у дитячій музичній школі №7 (клас Майбороди Л.В.), Київській середній спеціалізованій музичній школі імені М.В.Лисенка (клас Майбороди В.С.). Закінчив Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського (клас Квача І.В., Білоусова С.А., доцента Сойки Б.В.).Учасник квартету “Київ-Танго-Проект”. У складі Національного камерного ансамблю “Київські солісти” працює з 1998 року.
 

Представники різних поколінь (Соколов народився в Харкові 1986 року, а Хоффман – у Ванкувері (Канада) 1956-го), ці харизматичні музиканти вже неодноразово виступали як партнери на одній сцені.   До речі, із ними обома «Київські солісти» вперше познайомилися у вересні 2011 року  на ІІ Міжнародному  фестивалі камерної музики у Харкові: Валерій був  засновником та художнім керівником фестивалю, а з Гарі тоді вперше зіграли разом на фестивальній сцені…  І тепер, через шість років,  ми  в  радісному передчутті  співтворчості з видатними музикантами у цьому надзвичайному проекті .