Зустріч зі скромною світовою зіркою

Національний камерний ансамбль “Київські солісти” має честь запросити на зустріч зі своїм гостем – видатним композитором сучасності Петерісом Васксом.

Латвійський композитор прибуде до Києва на прем’єрне виконання свого твору – Концерту для альта і камерного оркестру, присвяченого одному з найкращих альтистів світу Максиму Рисанову. Він і виконає Концерт разом із “Київськими солістами” 15 вересня на сцені Національної філармонії України.

Зустріч з Петерісом Васксом відбудеться 14 вересня о 17-00 в Міжнародному конгрес-центрі “Український дім” (у приміщенні ансамблю “Київські солісти”, 4-й поверх).

Довідка. Петеріс ВАСКС – сучасний латвійський композитор, один з найбільш впливових і шанованих європейських композиторів. Твори Васкса виконують видатні музиканти ХХ-поч.ХХІ століть, серед них –  Г.Кремер, Д.Герінгас, С.Сондецкіс, А.Борейко, П.Ярві, Кронос-квартет та інші, вони включаються до філармонійних та фестивальних програм в усьому світі. Відомі балетні постановки на основі симфонічної музики композитора, він є також автором музики для кіно. У 2011 році  в Латвії засновано  фонд П. Васкса з метою сприяння розвитку сучасної латиської музики. Композитор є Почесним членом Латвійської академії наук (1994), в 1996 визнаний гідним у Відні премії Гердера, тричі – Великої музичної премії Латвії, 2005 року – Каннської класичної премії. В 2001-му прийнятий у Шведську Королівську академію музики.