Концерт “Київських солістів” із зірковими скрипалями

Національний камерний ансамбль “Київські солісти” запрошує на концерт 12 жовтня до Національної філармонії України.

У концерті зустрінуться різні  Всесвіти – із минулого і сучасного – музика Моцарта та Станковича, Віталі і Баркаускаса, Шостаковича і Прокоф’єва. Вони такі різні, і водночас мають спільне у мові про Буття… А провідником у цій музичній розповіді виступить зірка світового скрипкового мистецтва Олег Криса, з допомогою «Київських солістів» та запрошеної солістки з Японії Чіє Савада.

 

Скрипаль Олег Криса відомий у всьому світі як видатний соліст, камерний музикант і педагог. Він отримував головні призи на міжнародних конкурсах Г. Венявського, П. Чайковського, Монреалю і став переможцем конкурсу Паганіні. Олег Криса викладав в Київській та Московській консерваторіях, у Манхетенській музичній школі. Більше 30 років мешкає у США, де з 1988 року  є професором Українського музичного інституту в США (Нью-Йорк), професором Істменської музичної школи (консерваторії) при Рочестерському університеті. Він також є почесним професором скрипки Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (Україна) і почесним членом Японської струнної асоціації викладачів.

Олег Криса виступав в найбільших музичних центрах світу з провідними оркестрами, диригентами і колективами. Він брав участь у найбільших фестивалях в Європі, Північній Америці, на Далекому Сході, в Австралії та Новій Зеландії.
На додаток до своєї блискучої сольної кар’єри Олег Криса був також лідером квартету Леонтовича (1999-2003) і знаменитого струнного квартету Бетховена (1977-1987).
Олег Криса тісно співпрацював з Альфредом Шнітке, Едісоном Денисовим, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Валентином Сильвестровим, Мирославом Скориком, Євгеном Станковичем, Наталією Рожко, Вірком Балеєм, В’ячеславом Артемовим і Ларрі Сітським. Він був першим виконавцем їхніх творів, багато з яких були написані спеціально для  нього.

Входив до складу журі багатьох міжнародних конкурсів скрипалів. записав               понад 40 компакт-дисків на відомих музичних фірмах.

Скрипалька  Чіє Савада  є випускницею університету Кунітаті в Токіо (2000р.) . Лауреат національних конкурсів. Закінчила Російську академію музики ім. Гнесіних (2012), в 2013 отримала диплом французької консерваторії École Normale de Musique de Paris. Регулярно гастролює з сольними концертами, бере участь у фестивалях Японії, Европи, США, Китаю .

Чіє Савада заснувала Японсько-Українську Асоціацію Наразі займається популяризацією культури України в Японії, організовує концерти Олега Криси та виконавців світового рівня із США.

Олег Криса – учень Давида Федоровича Ойстраха, котрий з особливим трепетом ставився до свого учня, говорячи, що «впродовж 30 років викладання я не зустрічав іншої такої музичної особистості, як Криса. Олег має блискучий природний дар, незвичайну музикальність, яскраву артистичність та велику чарівність». У 1971 році скрипаль дебютував в Америці в Карнегі-холі. Цей виступ був означений газетою «Нью-Йорк Таймс», як виконання, яке могло зробити репутацію скрипаля, якби він її не мав».

У нашому концерті 12 жовня відбудеться світова прем’єра твору Євгена Станковича «Майже серенада» для двох скрипок і струнних (посвята О.Крисі та Ч.Савада).

Минулого року у нашому спільному концерті на сцені Національної філармонії України  звучала Соната для скрипки і камерного оркестру № 1 Альфреда Шнітке, котру колись композитор  присвятив О.Крисі.

 

 

Отже, програма концерту:

– Томазо Віталі. Чакона (перекл.для скрипки і струнних П.Петрова)

– Вольфганг Амадей Моцарт. Концерт для скрипки і оркестру № 5 Ля мажор, К.219

 1. Allegro aperto
 2. Adagio
 3. Tempo di menuetto

– Сергій Прокоф’єв. Соната для 2-х скрипок До мажор, ор.56

 1. Andante cantabile
 2. Allegro
 3. Commodo (quasi Allegretto)
 4. Allegro con brio-Piu presto

– Дмитро Шостакович. П’ять п’єс для скрипки і струнних (перекл.Г.Чернінського)

 1. Prelude      2.Gavotte
 2. Elegy
 3. Waltz
 4. Polka

– Вітаутас Баркаускас. Партіта для скрипки соло

 1. Preludio
 2. Scherzo
 3. Grave
 4. Toccata
 5. Postludio

– Євген Станкович. «Майже серенада» для двох скрипок і струнних (посвята

О.Крисі і Ч.Савада) – світова прем’єра