Рівновага по-італійськи

 

“Рівновага нестабільного” – проект композитора Рафаеле Беллафронте із його творів, що буде втілений на сцені Національної філармонії України 12 травня Національним камерним ансамблем “Київські солісти” разом із італійськими музикантами:

Солісти – Альдо Феррантіні (флейта), Давіде Ді Йено (гітара), Джамп’єтро Джументо (кларнет).

Диригент і соліст – Віто Патерностер (віолончель)

Програма:

І відділ

– Frontiere (Кордони), 2011 – для кларнету і струнного оркестру

– Surl le blanc (На білому), 1995 – для флейти і струнного оркестру

– Concierto Latino, 2013 – для гітари, кларнету і струнного оркестру:

Fermo, sognante, danzante

Lento, appassionato, vivace

Giocoso, con trasporto, frenetico

ІІ відділ

– Le jardin au fond de la mer (Сад на дні моря), 1994 – для флейти

– Aerobic Seasons, 2010 – для струнного оркестру:

Summer – Autumn – Winter – Spring

 – Suite № 2 – для віолончелі, гітари і струнного оркестру:

Preludio – Histerico – Romantico – Tango

 

Рафаеле Беллафронте (1961) закінчив клас фортепіано у Люсії Пассальї та вивчав композицію з Фірміно Сіфоні  (Флорентійська консерваторія імені Луїджі Керубіні), також – з Джанпаоло Чіті  (Консерваторія Санта-Сесилії в Римі) та Фульвіо Деллі Піцці (Міланська консерваторія).

Його твори входять до основних світових музичних каталогів і  були опубліковані видавництвами Rai Trade, Curci, Carisch, Bongiovanni, Bèrben, Les Productions d’Oz (Канада), MAP Editions, DaVinci Edition (Японія),  і звучали у багатьох концертних залах світу –  Театрі Ла Скала у Мілані, Парко делла музіка у  Римі, Московському залі імені П.Чайковського, Віденському Концертхаусі,  Нью-Йоркському Карнегі Хол, а також у Денвері та Сан-Дієго (США) , Токіо.

Р.Беллафронте є професором Консерваторії Кампобассо та  художнім керівником Театру Россетті у  Васто (Італія). У 2017 році отримав престижну нагороду “Золота гітара у композиції” на 50-му Міжнародному конкурсі гітаристів в Алессандрії.

Віто Патерностер, диригент і віолончеліст (1957). Закінчив Римську консерваторію С. Сесілії, під керівництвом А.Балдовіно. Лауреат міжнародних конкурсів. Багато років є першою віолончеллю знаменитого камерного оркесру I Musici di Roma («Музиканти Риму»), з яким виступає як соліст на найпрестижніших концертних майданчиках Італії, Австрії, Великобританії, Франції, США, Росії, Японії.

Його сольний репертуар охоплює три століття у  дискографії для Philips Classics, Bongiovanni, Dynamic, Nuova Era, Denon, Musicaimmagine, Baryton. Найзнаменитіший запис – для римського лейблу “Musicaimmagine”у 1995 році. Це була світова прем’єра виконання шести творів Й.С.Баха для віолончелі соло (в оригінальному  рукописі 18 століття – три партіти і три сонати для скрипки соло), що отримала великий і схвальний розголос у міжнародній пресі.

Активно працює у сучасній музиці –   виконує та має записи   віолончельних творів  Маріо Кастельнуово-Тедеско,  Енріко Майнарді, Девіа Поппера, Ніно Рота та багатьох інших композиторів.

Керував симфонічними оркестрами міст Барі, Абруццо, Севілья, заснував бароковий оркестр “La Lyra di Anphione» у Сполето для  експериментальних постановок  Ліричного театру. Веде клас віолончелі у Консерваторії Барі.

Грає на віолончелі роботи Л. Каркассі (Флоренція, 1792).

Давіде Ді Йено (1991) закінчив з відзнаками – Консерваторію Доменіко Чимароза (Авелліно), Міжнародну гітарну академію в Кобленці (Німеччина),  Консерваторію «Лоренцо Перозі» в Кампобассо. Брав участь у майстер-класах Oscar Ghiglia, Lorenzo Micheli, Giulio Tampalini, Marcin Dylla, Goran Krivokapic, Shin-Ichi Fukuda, Timo Korhonen, John Dearman, Costas Cotsiolis, Hubert Kappel, Zoran Dukic e Judicael Perroy. Виступав як соліст “Concierto de Aranjuez” та “Staatsorchester Rheinische Philharmonie”, мав концертний досвід в Італії, Франції, Австрії, Німеччині. В 2015 році  випустив свій перший CD з Tactus, монографічну роботу гітарних творів Рафаеле Беллафронте. Лауреат національних та міжнародних конкурсів.

Джамп’єтро Джументо (кларнет) закінчив Консерваторію  у Фрозіноне. Пізніше він спеціалізувався в Моцартеумі в Зальцбурзі, Музичній Академії Чигіани, Музичній академії італійської Швейцарії та в Музичній школі університету Де Паул в Чикаго. Перший кларнет в Міжнародному оркестрі Італії, в оркестрі Ліричного театру Кальярі, співпрацює з Оркестром Національної академії Санта-Сесілії, оркестром театру Карло Феліче в Генуї та оркестром Театру ім. С. Карло Неаполя, був запрошеним професором Московської консерваторії, Університету мистецтв “Джордж Енеску” в Яссі, в Королівській консерваторії Гранади і в Консерваторії Малаги. Веде клас кларнету в Консерваторії музики Кампобассо. Представник лейблів  Vandoren Paris,  Backun Musical Services (Канада), офіційний кларнетист Henri Selmer Paris.

            Альдо Феррантіні (флейта) закінчив  Консерваторію Неаполя,  підвищував професійний рівень на  курсах K. Kлемма в Римі та С.Газзелоні в Сієні. Гастролював у Франції, Іспанії, Чехословаччині, Швейцарії та Німеччині. Працював в dellOrchestra A. Scarlatti di Napoli , був викладачем флейти в Консерваторії музики Кампобассо, брав участь у музичних шоу та телевізійних проектах. Має записи класичної та  сучасної музики.

 

Запропонований концерт має багато сюрпризів у різноманітності тембрів і пластичності мови… Це спроба віднайти рівновагу між виразністю і композицією, гумором і драмою, сенсом і формою; за допомогою музичної думки знову з’єднатися з композиційними стратегіями попередніх століть – і залучити до цього слухача…