#Березовський275

 31 грудня в Андріївській церкві, Київ,  відбудеться світова прем’єра віднайдених симфоній  українського майстра Максима Березовського.

У виконанні Національного камерного ансамблю  “Київські солісти” під керівництвом всесвітньо відомого диригента Кирила Карабиця прозвучать усі три симфонії композитора.

               2020 є  роком 275 ювілею з дня народження Максима Березовського, класика європейської музики. Його часто називають “українським Моцартом”, зокрема через навчання і Моцарта, і Березовського в Болонській філармонічній академії. Та передусім, творчість Максима Березовського є визначною для становлення української музичної культури.

               Концерт  “#Березовський275” є прецедентом в музичному житті країни, адже понад 200 років ці твори вважались втраченими. Символічно, що наприкінці 2020 року, коли людство затихло в час пандемії, відбудеться настільки вагомий для української культури концерт. У 2016 році під орудою Кирила Карабиця у Національній філармонії вперше зазвучала Перша симфонія До мажор Березовського. Ноти твору віднайшов американський диригент Стівен Фокс в архівах Ватикану. Симфонія До мажор вважається першою українською симфонією.

               31 грудня відбудеться “повернення” ще двох, до сьогодні загублених, симфоній композитора. Ноти творів були віднайдені Кирилом Карабицем  у Національному архіві Парижа. В цьому архіві також зберігається єдиний рукопис Сонати для скрипки та клавесину Березовського.

               Відомо, що неповна копія однієї із симфоній знаходиться у приватному архіві Кирила Розумовського, що зберігається у Національній бібліотеці Вернадського у Києві. Через помилку в прізвищі композитора, яку допустив свого часу видавець, відбулась плутанина, яка поставила під сумнів ідентичність авторства. Дослідженням цієї теми впродовж 25 років займається кандидатка мистецтвознавства Лариса Івченко.

               Трансляція концерту-дарунку “#Березовський275”  в Андріївській церкві напередодні Нового року розпочнеться о 18:00, 31 грудня .

 

             Нещодавно Андріївська церква відкрилась після 12 років реконструкцій. Можливість онлайн-трансляції як формат карантинних обмежень, це також можливість згуртовуватись усім небайдужим, незалежно від місця перебування

               Організатори концерту та ініціатор проекту Кирило Карабиць запрошують українців долучитись до концерту-повернення Березовського додому.

Про учасників концертного проекту. 
 
Кирило Карабиць – один з найяскравіших представників молодого покоління диригентів України. Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія).
Музичну освіту отримав в Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського (клас професорів Романа Кофмана і Левка Венедиктова) і у Віденській академії музики (клас професора Уроша Лайовіца). Додаткову освіту отримав на курсах диригентів в Академії імені Баха в Штуттгарті (Німеччина) і був запрошений диригентом-асистентом на фестиваль «Sewanee Music Festival» у США, відвідував міжнародні майстер-класи диригентів «Мануель де Фалья» у Гранаді (Іспанія), де працював із професором Хері Крістоферсом і ансамблем «Шістнадцять».
Кирило Карабиць дебютував, як диригент, у 19 років з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», де працював чотири роки. Він – постійний диригент Міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест», Міжнародного конкурсу юних піаністів пам’яті Володимира Горовиця в Україні.
З 1998 по 2000 рік працював диригентом-асистентом Будапештського фестивального оркестру (музичний директор – Іван Фішер, Угорщина) разом із всесвітньо відомими музикантами, серед яких: Ієгуді Менухін, Рудольф Баршай, Пінкас Штайнберг, Хайнц Холлігер та багато інших.
З 2002 по 2005 рік після перемоги за конкурсом, був призначений диригентом Філармонічного оркестру французького радіо.
Останнім часом Кирило Карабиць виступав з багатьма оркестрами світу: Лондонський філармонічний оркестр і Королівський симфонічний оркестр (Велика Британія), Симфонічні оркестри Сан-Франциско і Лос-Анджелеса (США), Берлінський симфонічний оркестр, оркестр Франкфуртського радіо, Філармонічний оркестр міста Токіо (Японія), оркестр Сіднейської філармонії (Австралія), Національний симфонічний оркестр Бразилії (у місті Сан Паоло), Ліонський симфонічний оркестр (Франція), симфонічний оркестр міста Ставангер (Норвегія), «Молода німецька філармонія», філармонічний оркестр міста Тампере (Фінляндія), Гайдн-Оркестр міста Больцано (Італія), оркестр міста Люцерн (Швейцарія), оркестр Латвійської філармонії та багатьма іншими.
Кирило Карабиць проявив себе і як успішний оперний диригент. Він був запрошений на постановки в оперні театри Лондона, Женеви, Страсбургу, Ліона, Нансі, Осло.
Кирило Крабиць нагороджений призом Данської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі молодих диригентів імені Миколи Малька (1998), має відзнаку Австрійської спілки Альберта Швайцера (Відень, 1998), приз «Європейської фундації» під патронатом принца Генріка Датського як молодому диригенту (Брюссель, 1998), відзнаку почесного громадянина штату Оклахома (США), лауреат Міжнародного конкурсу диригентів «Mario Gusella» (Італія).
 
        Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти” – здійснення  мрії  відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України.
            Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні, «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо» (Японія). Ансамбль –  запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Міжнародного музичного фестивалю в Анкарі.
            За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України. 
                  
ПАРТНЕРИ події:
– UKR Artists, Національна концертна агенція
– Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця
– Національний заповідник «Софія Київська»
– UA: Культура

 Андріївська церква Національного заповідника «Софія Київська»

31 грудня 2020 року

Концерт-презентація “#Березовський275

Національний камерний ансамбль “Київські солісти”

Диригент – Кирило Карабиць

 Програма :

 Максим Березовський (1745-1777)

 – Симфонія До мажор  (ХІІІ)

– Симфонія № 1 До мажор

– Симфонія Соль мажор  (ХІ)