Зустріч зі скромною світовою зіркою

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Національний камерний ансамбль “Київські солісти” має честь запросити на зустріч зі своїм гостем – видатним композитором сучасності Петерісом Васксом.

Латвійський композитор прибуде до Києва на прем’єрне виконання свого твору – Концерту для альта і камерного оркестру, присвяченого одному з найкращих альтистів світу Максиму Рисанову. Він і виконає Концерт разом із “Київськими солістами” 15 вересня на сцені Національної філармонії України.

Зустріч з Петерісом Васксом відбудеться 14 вересня о 17-00 в Міжнародному конгрес-центрі “Український дім” (у приміщенні ансамблю “Київські солісти”, 4-й поверх).

Довідка. Петеріс ВАСКС – сучасний латвійський композитор, один з найбільш впливових і шанованих європейських композиторів. Твори Васкса виконують видатні музиканти ХХ-поч.ХХІ століть, серед них –  Г.Кремер, Д.Герінгас, С.Сондецкіс, А.Борейко, П.Ярві, Кронос-квартет та інші, вони включаються до філармонійних та фестивальних програм в усьому світі. Відомі балетні постановки на основі симфонічної музики композитора, він є також автором музики для кіно. У 2011 році  в Латвії засновано  фонд П. Васкса з метою сприяння розвитку сучасної латиської музики. Композитор є Почесним членом Латвійської академії наук (1994), в 1996 визнаний гідним у Відні премії Гердера, тричі – Великої музичної премії Латвії, 2005 року – Каннської класичної премії. В 2001-му прийнятий у Шведську Королівську академію музики.