Київський феєрверк Тавадроса

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Проект Валерія Соколова 22 грудня разом із “Київськими солістами” та надзвичайним солістом, композитором і джазменом з Австралії Джозефом Тавадросом – справді святкове завершення концертного року у Національній філармонії України!

«Джозеф Тавадрос – один з найбільш вражаючих музикантів, котрі  з’явилися  в Австралії … – зі сліпучою технікою, що підіймає волосся від темпу … Його твори відображають справжню глибину емоцій …,  насолоду  від  свята  життя.»  (Австралійська преса)

Віртуоз-удист вперше виступить в Україні, завдяки запрошенню нашого знаного у світі земляка, скрипаля Валерія Соколова і за підтримки Посольства Австралії в Україні.

Всіх нас чекає насправді оригінальний концерт – неординарне, і разом з тим, органічне  поєднання у ньому всіх складових:  солістів, інструментів, побудови  самої програми.

Звучатимуть композиції Джозефа Тавадроса для уду, соло-скрипки і струнних, і в кожній з них – імпровізації Джозефа на уді. Це справді буде фантастичний  феєрверк! Подих вдасться перевести на Сонаті для скрипки і клавесину № 4 Йоганна Себастіана Баха – у виконанні Валерія Соколова та Ольги Шадріної.

…Дещо про екзотичний для нас інструмент – уд. В буквальному перекладі з арабської мови слово «уд» означає «струна», але при цьому також переводиться як “лебедина шия”, завдяки зовнішньому вигляду інструмента… Приблизно в VІІІ-му столітті маври завезли до Європи, разом з ісламом, багато чого цікавого – з точки зору культури. Зокрема, перський струнний щипковий музичний інструмент, який називався “уд”. Саме так він називається і зараз, а з арабським артиклем – “аль-уд”, що в іспанській мові перетворилося на “лауд”. Подорожуючи по європейських мовах, лауд отримував нові імена: “лаут”, “лют”, “люта”, “лютня”. Лютня була поширена в усьому стародавньому світі. Лютню вважали найдосконалішим з усіх музичних інструментів і називали її королевою інструментів. У XV – XVII століттях вона звучала всюди. Використовували її і як сольний інструмент, і для супроводу. Лютні великих розмірів звучали в ансамблях і навіть в оркестрах.Звісно, що дуже багато композиторів писали музику для лютні. Серед них композитори епохи відродження – В.Капірола, Дж.Фрескобальді, Дж.Дауленд; композитори епохи барокко – Й.С.Бах, А.Вівальді, А.Піччініні, С.Л.Вайсс та багато інших.

У свої 33 роки Джозеф Тавадрос, народжений в Єгипті,   є одним з провідних світових виконавців та композиторів  уду.  Віртуоз різноманітності та чутливості, відомий своєю блискучою технікою, глибокою музикою та життєрадісним стилем виконання.  Його прагнення розширити музичні кордони призвело до багатьох спільних робіт із знаними виконавцями інноваційної, оригінальної музики.

У  1986 році він отримав медаль від Прем’єр-міністра Нової Зеландії за розвиток культури і мистецтва. Також його нагороджено Орденом Австралії  за вклад в розвиток музики і композиторства в 2016 році. Музикант,  визнаний як популяризатор уду в сучасній західній культурі,  був визнаний і в арабському світі, виступаючи на Міжнародному конкурсі удистів у Дамаску в 2009 році та взявши участь у першому Уд -фестивалі в Стамбулі  у 2010 році.

Гастролює в Європі, Америці, Азії та на Близькому Сході, співпрацює з відомими виконавцями, виступав та зробив записи з Річардом Тоньєтті і Австралійським камерним оркестром. Постійно виступає з Сіднейськими, Аделаїдським та Західноавстралійським симфонічними оркестрами.

Дж.Тавадрос – перший і єдиний австралійський композитор, який виступав і зробив записи своїх творів з престижним  оркестром Академії давньої музики в Лондоні. В цілому він записав 14 CD, отримав 12 номінацій і 3 нагороди  ARIA (Австралійська асоціація рекордс- індустрії) за кращий світовий музичний альбом.

У середині 2016 року Джозеф переїхав з Сіднея (де жив з 1986 року)  до Лондона і нині поділяє свій час між двома містами.  Тавадрос співпрацює з британськими та європейськими виконавцями, включаючи Симфонічний оркестр BBC.  У березні 2017 року  Джозеф виконував свої твори з Симфонічним оркестром Бі-Бі-Сі в Дубайському оперному театрі для BBC Proms, а його джазовий квартет представив новий CD  “Late Night at Proms”.  4 травня відбулася прем`єра першого концерту Товадроса для уду та оркестру із Симфонічним оркестром Мельбурна в Melbourne Recital Centre.   У червні Джозеф виступив на фестивалі O / Modernt в Стокгольмі, на Marylebone Music Festival в Лондоні та в Lakeside Arts Centre в Ноттінгемі.

Валерій Соколов народився в Харкові в 1986 році. Займається грою на скрипці з 5-річного віку. Навчався в школі ім.Ієгуді Менухіна (клас професора Наталії Боярської), Королівському Коледжі Музики в Лондоні (клас професора Фелікса Андрієвського), стажувався у Марка Лубоцького в Гамбурзі. У 2005 році стає володарем Гран-прі міжнародного конкурсу ім.Джордже Енеску (Бухарест, Румунія). У 2010 році Валерій закінчив аспірантуру елітної музичної академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) за класом Гідона Кремера і Анни Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській консерваторії у Бориса Кушніра.

Регулярно співпрацює з провідними оркестрами світу – оркестром Бі-Бі-Сі, оркестром де Парі і оркестр ім. Густава Малера, оркестрами Радіо Франції і  Баварського Радіо (Мюнхен) та оркестр NDR у Гамбурзі, Камерним оркестром Європи, Клівлендським оркестром, оркестром Тонхаллє (Цюріх), Роттердамським філармонійним оркестром, Бірмінгемським симфонічним оркестром, Токійським симфонічним оркестром, Сеульським філармонійним оркестром, оркестром NAC (Оттава), Національним оркестром Франції та камерним філармонійним оркестром міста Бремен (Німеччина) та багатьма іншими, під керуванням визначних диригентів світу і з найвизначнішими солістами сучасності.

На початку грудня  публіка Відня і Катовіце отримала насолоду від концертів цього неперевершеного дуету – Валерія Соколова (скрипка) і Джозефа Тавадроса (уд). Готуймося  і ми  – разом з нами, Києве!

Отже –  22 грудня, 19-00, Національна філармонія України.