Концерт “Київських солістів” із зірковими скрипалями

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Національний камерний ансамбль “Київські солісти” запрошує на концерт 12 жовтня до Національної філармонії України.

У концерті зустрінуться різні  Всесвіти – із минулого і сучасного – музика Моцарта та Станковича, Віталі і Баркаускаса, Шостаковича і Прокоф’єва. Вони такі різні, і водночас мають спільне у мові про Буття… А провідником у цій музичній розповіді виступить зірка світового скрипкового мистецтва Олег Криса, з допомогою «Київських солістів» та запрошеної солістки з Японії Чіє Савада.

 

Скрипаль Олег Криса відомий у всьому світі як видатний соліст, камерний музикант і педагог. Він отримував головні призи на міжнародних конкурсах Г. Венявського, П. Чайковського, Монреалю і став переможцем конкурсу Паганіні. Олег Криса викладав в Київській та Московській консерваторіях, у Манхетенській музичній школі. Більше 30 років мешкає у США, де з 1988 року  є професором Українського музичного інституту в США (Нью-Йорк), професором Істменської музичної школи (консерваторії) при Рочестерському університеті. Він також є почесним професором скрипки Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (Україна) і почесним членом Японської струнної асоціації викладачів.

Олег Криса виступав в найбільших музичних центрах світу з провідними оркестрами, диригентами і колективами. Він брав участь у найбільших фестивалях в Європі, Північній Америці, на Далекому Сході, в Австралії та Новій Зеландії.
На додаток до своєї блискучої сольної кар’єри Олег Криса був також лідером квартету Леонтовича (1999-2003) і знаменитого струнного квартету Бетховена (1977-1987).
Олег Криса тісно співпрацював з Альфредом Шнітке, Едісоном Денисовим, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Валентином Сильвестровим, Мирославом Скориком, Євгеном Станковичем, Наталією Рожко, Вірком Балеєм, В’ячеславом Артемовим і Ларрі Сітським. Він був першим виконавцем їхніх творів, багато з яких були написані спеціально для  нього.

Входив до складу журі багатьох міжнародних конкурсів скрипалів. записав               понад 40 компакт-дисків на відомих музичних фірмах.

Скрипалька  Чіє Савада  є випускницею університету Кунітаті в Токіо (2000р.) . Лауреат національних конкурсів. Закінчила Російську академію музики ім. Гнесіних (2012), в 2013 отримала диплом французької консерваторії École Normale de Musique de Paris. Регулярно гастролює з сольними концертами, бере участь у фестивалях Японії, Европи, США, Китаю .

Чіє Савада заснувала Японсько-Українську Асоціацію Наразі займається популяризацією культури України в Японії, організовує концерти Олега Криси та виконавців світового рівня із США.

Олег Криса – учень Давида Федоровича Ойстраха, котрий з особливим трепетом ставився до свого учня, говорячи, що «впродовж 30 років викладання я не зустрічав іншої такої музичної особистості, як Криса. Олег має блискучий природний дар, незвичайну музикальність, яскраву артистичність та велику чарівність». У 1971 році скрипаль дебютував в Америці в Карнегі-холі. Цей виступ був означений газетою «Нью-Йорк Таймс», як виконання, яке могло зробити репутацію скрипаля, якби він її не мав».

У нашому концерті 12 жовня відбудеться світова прем’єра твору Євгена Станковича «Майже серенада» для двох скрипок і струнних (посвята О.Крисі та Ч.Савада).

Минулого року у нашому спільному концерті на сцені Національної філармонії України  звучала Соната для скрипки і камерного оркестру № 1 Альфреда Шнітке, котру колись композитор  присвятив О.Крисі.

 

 

Отже, програма концерту:

– Томазо Віталі. Чакона (перекл.для скрипки і струнних П.Петрова)

– Вольфганг Амадей Моцарт. Концерт для скрипки і оркестру № 5 Ля мажор, К.219

 1. Allegro aperto
 2. Adagio
 3. Tempo di menuetto

– Сергій Прокоф’єв. Соната для 2-х скрипок До мажор, ор.56

 1. Andante cantabile
 2. Allegro
 3. Commodo (quasi Allegretto)
 4. Allegro con brio-Piu presto

– Дмитро Шостакович. П’ять п’єс для скрипки і струнних (перекл.Г.Чернінського)

 1. Prelude      2.Gavotte
 2. Elegy
 3. Waltz
 4. Polka

– Вітаутас Баркаускас. Партіта для скрипки соло

 1. Preludio
 2. Scherzo
 3. Grave
 4. Toccata
 5. Postludio

– Євген Станкович. «Майже серенада» для двох скрипок і струнних (посвята

О.Крисі і Ч.Савада) – світова прем’єра