Рівновага по-італійськи

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

“Рівновага нестабільного” – проект композитора Рафаеле Беллафронте із його творів, що буде втілений на сцені Національної філармонії України 12 травня Національним камерним ансамблем “Київські солісти” разом із італійськими музикантами:

Солісти – Альдо Феррантіні (флейта), Давіде Ді Йено (гітара), Джамп’єтро Джументо (кларнет).

Диригент і соліст – Віто Патерностер (віолончель)

Програма:

І відділ

– Frontiere (Кордони), 2011 – для кларнету і струнного оркестру

– Surl le blanc (На білому), 1995 – для флейти і струнного оркестру

– Concierto Latino, 2013 – для гітари, кларнету і струнного оркестру:

Fermo, sognante, danzante

Lento, appassionato, vivace

Giocoso, con trasporto, frenetico

ІІ відділ

– Le jardin au fond de la mer (Сад на дні моря), 1994 – для флейти

– Aerobic Seasons, 2010 – для струнного оркестру:

Summer – Autumn – Winter – Spring

 – Suite № 2 – для віолончелі, гітари і струнного оркестру:

Preludio – Histerico – Romantico – Tango

 

Рафаеле Беллафронте (1961) закінчив клас фортепіано у Люсії Пассальї та вивчав композицію з Фірміно Сіфоні  (Флорентійська консерваторія імені Луїджі Керубіні), також – з Джанпаоло Чіті  (Консерваторія Санта-Сесилії в Римі) та Фульвіо Деллі Піцці (Міланська консерваторія).

Його твори входять до основних світових музичних каталогів і  були опубліковані видавництвами Rai Trade, Curci, Carisch, Bongiovanni, Bèrben, Les Productions d’Oz (Канада), MAP Editions, DaVinci Edition (Японія),  і звучали у багатьох концертних залах світу –  Театрі Ла Скала у Мілані, Парко делла музіка у  Римі, Московському залі імені П.Чайковського, Віденському Концертхаусі,  Нью-Йоркському Карнегі Хол, а також у Денвері та Сан-Дієго (США) , Токіо.

Р.Беллафронте є професором Консерваторії Кампобассо та  художнім керівником Театру Россетті у  Васто (Італія). У 2017 році отримав престижну нагороду “Золота гітара у композиції” на 50-му Міжнародному конкурсі гітаристів в Алессандрії.

Віто Патерностер, диригент і віолончеліст (1957). Закінчив Римську консерваторію С. Сесілії, під керівництвом А.Балдовіно. Лауреат міжнародних конкурсів. Багато років є першою віолончеллю знаменитого камерного оркесру I Musici di Roma («Музиканти Риму»), з яким виступає як соліст на найпрестижніших концертних майданчиках Італії, Австрії, Великобританії, Франції, США, Росії, Японії.

Його сольний репертуар охоплює три століття у  дискографії для Philips Classics, Bongiovanni, Dynamic, Nuova Era, Denon, Musicaimmagine, Baryton. Найзнаменитіший запис – для римського лейблу “Musicaimmagine”у 1995 році. Це була світова прем’єра виконання шести творів Й.С.Баха для віолончелі соло (в оригінальному  рукописі 18 століття – три партіти і три сонати для скрипки соло), що отримала великий і схвальний розголос у міжнародній пресі.

Активно працює у сучасній музиці –   виконує та має записи   віолончельних творів  Маріо Кастельнуово-Тедеско,  Енріко Майнарді, Девіа Поппера, Ніно Рота та багатьох інших композиторів.

Керував симфонічними оркестрами міст Барі, Абруццо, Севілья, заснував бароковий оркестр “La Lyra di Anphione» у Сполето для  експериментальних постановок  Ліричного театру. Веде клас віолончелі у Консерваторії Барі.

Грає на віолончелі роботи Л. Каркассі (Флоренція, 1792).

Давіде Ді Йено (1991) закінчив з відзнаками – Консерваторію Доменіко Чимароза (Авелліно), Міжнародну гітарну академію в Кобленці (Німеччина),  Консерваторію «Лоренцо Перозі» в Кампобассо. Брав участь у майстер-класах Oscar Ghiglia, Lorenzo Micheli, Giulio Tampalini, Marcin Dylla, Goran Krivokapic, Shin-Ichi Fukuda, Timo Korhonen, John Dearman, Costas Cotsiolis, Hubert Kappel, Zoran Dukic e Judicael Perroy. Виступав як соліст “Concierto de Aranjuez” та “Staatsorchester Rheinische Philharmonie”, мав концертний досвід в Італії, Франції, Австрії, Німеччині. В 2015 році  випустив свій перший CD з Tactus, монографічну роботу гітарних творів Рафаеле Беллафронте. Лауреат національних та міжнародних конкурсів.

Джамп’єтро Джументо (кларнет) закінчив Консерваторію  у Фрозіноне. Пізніше він спеціалізувався в Моцартеумі в Зальцбурзі, Музичній Академії Чигіани, Музичній академії італійської Швейцарії та в Музичній школі університету Де Паул в Чикаго. Перший кларнет в Міжнародному оркестрі Італії, в оркестрі Ліричного театру Кальярі, співпрацює з Оркестром Національної академії Санта-Сесілії, оркестром театру Карло Феліче в Генуї та оркестром Театру ім. С. Карло Неаполя, був запрошеним професором Московської консерваторії, Університету мистецтв “Джордж Енеску” в Яссі, в Королівській консерваторії Гранади і в Консерваторії Малаги. Веде клас кларнету в Консерваторії музики Кампобассо. Представник лейблів  Vandoren Paris,  Backun Musical Services (Канада), офіційний кларнетист Henri Selmer Paris.

            Альдо Феррантіні (флейта) закінчив  Консерваторію Неаполя,  підвищував професійний рівень на  курсах K. Kлемма в Римі та С.Газзелоні в Сієні. Гастролював у Франції, Іспанії, Чехословаччині, Швейцарії та Німеччині. Працював в dellOrchestra A. Scarlatti di Napoli , був викладачем флейти в Консерваторії музики Кампобассо, брав участь у музичних шоу та телевізійних проектах. Має записи класичної та  сучасної музики.

 

Запропонований концерт має багато сюрпризів у різноманітності тембрів і пластичності мови… Це спроба віднайти рівновагу між виразністю і композицією, гумором і драмою, сенсом і формою; за допомогою музичної думки знову з’єднатися з композиційними стратегіями попередніх століть – і залучити до цього слухача…