“Опероманія” під орудою Еркі Пехка

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

21 серпня 2017 року відбудеться концерт «Київських солістів» у рамках фестивалю «Літні музичні промені» в Національній філармонії України. Це вкотре цікавий для нас авторський проект естонського диригента Еркі Пехка  – тепер із програмою ОПЕРОМАНІЯ: представлені «оперні» композитори з неоперними творами (Верді, Вагнер), музика на “оперну” тему (Сарасате), а «Інтермецо», що зазвичай є переходом між частинами опер (Масканьї, Массне), буде головним «оперним» ланцюжком у нашому концерті.

Солюватиме у концерті  молода талановита скрипалька Лінда-Анетте Верте.

Лінда-Анетте Верте  народилася у 1993 році.   Лауреат Національного конкурсу струнних інструментів (2 премія, Естонія, 2015) та Володар спеціального призу за обов`язкову п`єсу («Елегія самотності» Тину Кирвиця); Дипломант і Володар спеціального призу  Першого естонського конкурсу камерних ансамблів з фортепіано «In Corpore»; Лауреат Міжнародного конкурсу «Музичне місто Європи за участю спеціальних преміальних  конкурсів Паоло Серрао» ( 3 премія, Італія). Лауреат Міжнародного конкурсу «Відродження» (1 премія, Вірменія, 2014).

У 2015 році відбувся її дебют з Національним симфонічним оркестром Естонії.В сезоні 2015 – 2016 в якості учня вона була зарахована до Канадійського національного оркестру мистецтв «Інституту оркестрових досліджень». В 2016 році скрипалька отримала Диплом бакалавра Академії імені Яна Сібеліуса у Хельсінки, Фінляндія (клас Марії Тампере-Безродної) і нині вчиться у магістратурі.В сезоні 2016 – 2017  – концертмейстер Симфонічного оркестру музичного театру в Тарту.

Лінда грає на скрипці Джозефа Гальяно (1770-1775), яку люб`язно надав Естонський Фонд музичних Інструментів.

            Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі  Лондону (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991). 17 років (1994 – 2011) працював диригентом  Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів  компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008).

В 2005 році Еркі  Пехк призначений  художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного гостя в сезоні 2010-2011 Еркі Пехк виступив з оперою Пуччіні «Богема» в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь. У листопаді  2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З  компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) .

В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і  класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь.

З Національним камерним ансамблем «Київські солісти» співпрацює з 2016 року.