“Київські солісти” під орудою В.Сіренка із солістами Д.Ткаченком (скрипка), І.Солдатенко (ф-но)

    2 лютого на сцені Національної філармонії Національний камерний ансамбль КИЇВСЬКІ
СОЛІСТИ виконає програму із творів Едварда Гріга, Валентина Сильвестрова, Ернеста
Шоссона.
     Цього вечора Дмитро Ткаченко постане не лише як соліст-скрипаль, а й у новій ролі –
художнього керівника «Київських солістів». Також вперше після тривалої паузи
колективом диригуватиме Володимир Сіренко.
   Відкриє концерт стилізована під барокову сюїта «Із часів Гольберга» норвежця Едварда Гріга. Композитор не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть, він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно. Від початку сюїта була у версії для фортепіано, прем’єру якої композитор зіграв особисто на святкуванні 200-річчя письменника та філософа Людвіга Гольберга. Через рік він створив оркестровий варіант для струнних.
🎼Відео-ілюстрація: Е.Гріг, частина з сюїти – “Air”(Performed by the Franz Liszt Chamber Orchestra) https://www.facebook.com/SoloistsKyiv/videos/367526179319580 
   Сучасна українська музика буде представлена творами сучасника Валентина Сильвестрова. Цикл «Тиха музика» належить до творів митця, в яких панує спокій, простота та тиха проникливість. У плинності «Вальсу» і двох «Серенад» «ковзають» тіні Франца Шуберта, Роберта Шумана, Генрі Манчіні, розчиняючись у тихій і делікатній сильвестрівській метамузиці.
«Гімн – 2001» для струнного оркестру автор присвятив грузинському композитору Гії Канчелі. Цих двох митців поєднує багаторічна дружба, спільність світогляду та мистецької «оптики».
🎻Відео: В.Сильвестров-“Гімн-2001”. Виконують “Київські солісти”, диригує засновник ансамблю “Б.Которович (2007р.)
  Центральна композиція вечора – Концерт для фортепіано, скрипки і струнного квартету Ернеста Шоссона. Солістами стануть Дмитро Ткаченко (скрипка) та Інна Солдатенко (фортепіано).
Шоссон прожив недовге життя і написав не багато творів, проте залишив про себе добру пам’ять і посів особливе місце в історії французької музики. Концерт написаний у 1889-1891 роках і присвячений скрипалю Ежену Ізаї. Концерт відноситься до другого періоду в творчості композитора, що характеризується визначальним впливом Сезара Франка, а у трактуванні концертного жанру через призму півторавікової традиції концерту як «змагання соліста з оркестром» апелює до камерних концертних опусів Франсуа Куперена та Жана-Філіппа Рамо. Співвідношення ролей та сенсове навантаження партій двох солістів і квартету трактуються по-різному, тож твір в різних епізодах зближується то зі скрипковою сонатою, то зі струнним або й фортепіанним ансамблем.
  🎹Відео-ілюстрація: The Quatuor Ébène, Renaud Capuçon, and Nicholas Angelich – on the stage of the Philharmonie de Paris, 2019 (concert IVRY GITLIS & FRIENDS).
СОЛІСТИ КОНЦЕРТУ.

Дмитро Ткаченко  почав грати на скрипці та фортепіано з 6 років. Навчався у Київській музичній школі ім. Лисенка, згодом – у Національній музичній академії України під керівництвом Богодара Которовича та Ярослави Рівняк. У 1998 році запрошений на навчання до Лондона у відому Школу музики і драми Гілдхолл. Під час навчання став лауреатом кількох міжнародних скрипкових конкурсів, зокрема, Конкурсу ім. Карла Нільсена (Оденсе, Данія), Конкурсу ім. Лисенка (Київ, Україна), Конкурсу ім. Вронського (Варшава, Польща).Скрипаль багато гастролював країнами Європи, Азії та Америки. Виступав із провідними оркестрами у найвідоміших концертних залах світу (лондонські Вігмор-хол та Барбікан-хол, амстердамському Концертгебау, берлінському Концертхаусі, Рой Томсон-холі в Торонто, Кельнській філармонії, Токійській опері, Театрі Ла Феніче у Венеції та інші). Репертуар музиканта охоплює майже всі великі скрипкові концерти від Вівальді до Шенберга і Лігеті, численні сонати і невеликі твори для скрипки та фортепіано, програмні цикли, такі як 24 каприси Паганіні, сонати і партити Баха, сонати Бетховена. Окрім насиченої концертної кар’єри, Дмитро Ткаченко викладає, дає міжнародні майстер-класи, є членом журі міжнародних конкурсів, співзасновником і художнім керівником Міжнародного музичного конкурсу імені Б. Бріттена в Лондоні та Міжнародного музичного конкурсу імені М. Лисенка в Києві.

Інна Солдатенко закінчила Національну музичну академію України, де навчалась в класі професора О.Д. Ліфоренко і під керівництвом якої, продовжувала удосконалюватися в асистентурі-стажуванні. З 2000 по 2001 р. отримала диплом магістра мистецтв у Білоруській державній академії музики під керівництвом професора І.Оловникова. Є лауреаткою та дипломанткою численних міжнародних конкурсів: ім. Миколи Лисенка, Міжнародного конкурсу «Мінськ 2000», III Міжнародного конкурсу ім. Володимира Горовця, конкурсу в Німеччині (Еттлінген) та ін. З 2002 року Інна Солдатенко працює викладачем кафедри спеціального фортепіано №2 Національної Музичної Академії України.Постійно веде інтенсивну концертну діяльність. Це численні виступи з сольними концертами (зокрема у Колонному залі ім. Миколи Лисенка), участь в різних музичних фестивалях, виступи із симфонічними оркестрами.Нею записано 3 компакт-диски з творами вітчизняної і зарубіжної класики. Її ім’я вже добре відоме широким колам слухачів як в Україні, так і за її межами.Інна Солдатенко володіє великим репертуаром, в який входять твори високої складності світової класики, від віденського класицизму до музики сучасності. Вагоме місце в її репертуарі займає також українська музика.