Створення Національного камерного ансамблю “Київські солісти” – здійснення давньої мрії маестро Богодара Которовича (1941-2009). Він був засновником, художнім керівником і диригентом цього чудового колективу, визнаного слухачами та критиками у різних країнах світу.

Із грудня 2016 року розпочалася творча співпраця видатного українського скрипаля Валерія Соколова з Національним камерним ансамблем «Київські солісти». 24 грудня відбувся дебют «Київських солістів» у рамках розпочатого Валерієм Соколовим проекту «Салон камерної музики Валерія Соколова» у Харкові.

В 2017-2018  роках під патронатом  Валерія Соколова заплановано концерти  з видатними музикантами Гаррі Хоффманом (віолончель), Жераром Коссе (альт), Марчіном Сенявським (віолончель), Сашею Маджаром (фортепіано),  Микитою Борисоглєбським (скрипка), Давiдом Герінгасом (віолончель), Юліаном Штекелем (віолончель) .  На публіку також чекають цікаві творчі вечори з композиторами нового покоління. Всі основні концерти у Києві за участю Валерія Соколова відбуватимуться у залі Національної філармонії України.

2018 обіцяє бути насиченим і за межами країни. Ансамбль матиме  концерти у Мілані( Аудиторіум ім.Верді) та Мюнхені (зал Філармонії «Гастайг»), а також багато інших проектів.

Сподіваємось, що співпраця Національного камерного ансамблю «Київськісолісти» і Валерія Соколова стане надихаючим стимулом новітньої художньої історії  20-річного колективу.