Концерти травня із Романом Реваковичем

Під егідою Фонду «Pro Musica Viva», у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Польським інститутом у Мінську, відбудуться концерти Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою Романа Реваковича, соліст Клаудіуш Баран (акордеон): 16 травня – у Національній філармонії України, м.Київ; 18 травня – у концертному залі Білоруської Національної музичної академії, м.Мінськ; 20 травня – у Філармонії ім.Венявського м.Любліна, Польща. Програма концертів складається із творів польських композиторів Гражини Бацевич і Мечислава Карловича, а також прем’єрних творів для акордеона і струнного оркестру українського композитора Олександра Шимка і білоруського композитора Дмитра Либіна.

Роман Ревакович (диригент, Польща) закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом диригентський факультет у класі Б. Мадея. Виступав з симфонічними та камерними оркестрами у Польщі, Україні, Білорусі та Росії. Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. Разом із Національним Ансамблем солістів “Київська Камерата”, Польським оркестром Sinfonia Iuventus, Національним симфонічним оркестром України і Національною хоровою капелою «Думка» диригент став першим виконавцем творів І. Щербакова, Ю. Ланюка, Е. Сєліцкєго, В.Лютославського, К.Пендерецького, З.Краузе, А.Нікодемовіча, А.Пярта, Б.Фроляк, Б.Сегіна, М.Шведа, О.Шимка та багатьох інших. У 2015 році з Національним Камерним ансамблем «Київські солісти» представив у Польщі програму української сучасної музики. Протягом  багатьох років Роман Ревакович як диригент та організатор різних музичних заходів, у тому числі фестивалів,  пропагує українську музику у Польщі і польську – в Україні. Чотири рази з великим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» в найбільш престижних концертних залах столиці Польщі. Є засновником та головою Фундації  “Pro Musica Viva”, що  займається промоцією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив,  членом Товариства імені В. Лютославського та Національної Спілки композиторів України.

           Клаудіуш Баран (акордеон, Польща) народився в Перемишлі. Випускник Академії музики ім.Фредеріка Шопена у Варшаві (клас професора Джерзі Джурко) і Консерваторії “Paul Dukas” в Парижі (клас професора Макса Боннея). Крім того, він працював під керівництвом таких відомих акордеоністів як Фрідріх Ліпс і В”ячеслав Сємьонов. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів акордеоністів (в тому числі в Кастельфидардо і Парижі). Брав участь в численних музичних фестивалях про всьому світу. Виступає як сольно , так і з камерними ансамблями та симфонічними оркестрами Польщі, Франції, Італії, Австрії, України, Росії, Іспанії, Німеччини, Сербії, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії, Білорусі, Великобританії, Норвегії, Китаю, Аргентини. Був запрошений в якості лектора в міжнародних майстер – класах (Польща, Франція, Сербія). Зробив безліч записів для польського радіо і телебачення, а також для театру і кіно. В його репертуарі – твори від бароко до сучасної музики. Є професором Варшавського Університету музики ім.Ф.Шопена.

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ УКРАЇНА-ПОЛЬЩА
Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент – Роман Ревакович (Польща)
Соліст – Клаудіуш Баран – (акордеон, Польща)
П р о г р а м а
І відділ
Гражина Бацевич – Концерт для струнних (1948)
Олександр Шимко – LIVINLIV для аккордеону і струнних
(прем`єра)
ІІ відділ
Дмитро Либін (Білорусь) – «Подих осені» для аккордеону і
струнних (прем`єра)
Мечислав Карлович – Серенада для струнних тв. 2 (1897)