Квітневий концерт із Жераром Коссе (альт)

На запрошення скрипаля Валерія Соколова зіграти разом з ним та “Київськими солістами” на сцені Національної філармонії України  відгукнувся знаний альтист, професор Паризької та Мадридської консерваторій Жерар Коссе ( Gérard Caussé). 30 квітня на публіку чекає програма із творів Ф.Мендельсона та В.А.Моцарта.

Жерар Коссе народився (1948) та навчався в Тулузі, потім в Паризькій консерваторії, виграв перший приз конкурсу серед альтистів та камерних ансамблів. Працював в квартетах «Via Nova» та «Parrenin», потом став солістом ансамблю «Intercontemporain». Паралельно Жерар давав сольні концерти по всьому світу, а також спільні концерти з такими знаменитими музикантами як Міша Майський, Пол Мейєр, Франсуа-Рене Дюшабль та інші. Має більш ніж тридцяти компакт дисків, записаних знаними лейблами – EMI, Philips, Erato і Deutsche Grammophon,.
Нині він – професор Паризької консерваторії і консерваторії «Reina Sofia» в Мадриді. Одночасно веде мастер класи в різних містах Європи. Грає на стровинному альті Гаспаро да Сало (1560) .
Жерар Коссе має міжнародну визнану сольну кар’єру і, поруч із Імаєм Нобуко, є одним із найяскравіших сучасних альтистів (починаючи з легендарного Вільяма Примроуза). Коссе тісно пов`язаний з камерною музикою Моцарта, який, за його словами, був першим композитором, що усвідомив потенціал альта як «посередника» між високими та нижчими голосами оркестру. Він також грає музику двох композиторів епохи романтизму, котрі багато писали для альта – Гектора Берліоза та Макса Бруха.
Жерар Коссе є особливою постаттю в музиці ХХ сторіччя , коли альт стали активно використовувати як сольний інструмент. В його репертуарі – твори Б.Бартока, Б.Бріттена, Б.Мартіну, І.Стравінського, спеціально написані для нього твори композиторів Грізі, Херсанта, Джоласа, Ленота, Массона, Нюнеса, Реверді. Був учасником світової прем`єри струнного квартету «Ainsi la nuit» Анрі Дютілле.
Нагороджений премією Академії Чарльза Гроса, Премією Габріеля Форе, Премією SACEM та Гран-прі Франції du Disque.

Український скрипаль Валерій Соколов є одним з найвидатніших молодих музикантів свого покоління. Народився в Харкові в 1986 році. Займається грою на скрипці з 5-річного віку.  З 2001 року Валерій переїжджає до Великобританії  для навчання в школі ім. Ієгуді Менухіна в Лондоні (клас професора Н.Боярської). З 2005 року навчається в Королівському Коледжі Музики в Лондоні в класі професора Ф.Андрієвського, проходить стажування у М.Лубоцького в Гамбурзі. У 2005 році стає володарем Гран-прі міжнародного конкурсу ім. Джордже Енеску (Бухарест, Румунія). У 2010 році Валерій закінчив аспірантуру  елітної музичної  академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) за класом Г. Кремера і А.Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській консерваторії у Б. Кушніра.

Скрипаль регулярно гастролює з європейськими (Лондон, Стокгольм, Брюссель, Женева, Цюріх, Мюнхен), азіатськими (Сеул, Токіо, Куала-Лумпур, Пекін, Сінгапур) і американськими (Оттава, Клівленд, Сіетл) симфонічними оркестрами Співпрацював з оркестром  Бі-Бі-Сі, Оркестр де Парі, Камерним оркестром Європи, оркестром ім. Густава Малера, оркестрами  Радіо Франції, Баварського Радіо і NDR в Гамбурзі. Щорічно Валерій Соколов виступає зі симфонічними оркестрами Санкт-Петербурзької та Московської філармоній та на Батьківщині – з Державним академічним оркестром України і оркестром Національної філармонії України.  Співпрацював з найбільш відомими диригентами – В.Ашкеназі, Ю. Теміркановим, Д. Цінманом, Н. Маррінером, Ю. Симоновим. Особливу подяку висловлює відомим українським диригентам В. Сіренку, Н. Дядюрі, К. Карабицю, Х. Ерлу, В. Плоскіні, Н. Пономарчук та В. Протасову за постійну співпрацю.  У камерній музиці колегами по сцені були : скрипалі Вадим Рєпін, Ліза Батіашвілі, Микита Борисоглєбський, Борис Бровцин, Робі Лакатош; альтисти  Жерар Коссе, Максим Рисанов, Лоуренс Пауер;  віолончелісти  Гаррі Хофман, Міша Майський, Леонід Горохов, Олександр Бузлов, Йенс Петер Майнц;  піаністи Денис Мацуєв, Кетрін Стотт, Пьотр Андрежевскій, Ітамар Голан, Саша Маджар, Девід Фрей, Нельсон Гернер. Постійним, багаторічним партнером по камерному ансамблю Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів  Євген Ізотов.

З грудня 2016 року під своїм патронатом започаткував низку авторських проектів з «Київськими солістами».

 

30 квітня 2017 року, 19-00

Національна філармонія України

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Солісти – Жерар Коссе (альт, Франція),  Валерій Соколов (скрипка)

П р о г р а м а:
Фелікс Мендельсон (1809-1847)
Октет Мі-бемоль мажор , ор.20
Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791)
Дует для скрипки і альта Соль мажор № 1
Концертна симфонія для скрипки, альта і оркестра Мі-бемоль мажор