“Опероманія” під орудою Еркі Пехка

21 серпня 2017 року відбудеться концерт «Київських солістів» у рамках фестивалю «Літні музичні промені» в Національній філармонії України. Це вкотре цікавий для нас авторський проект естонського диригента Еркі Пехка  – тепер із програмою ОПЕРОМАНІЯ: представлені «оперні» композитори з неоперними творами (Верді, Вагнер), музика на “оперну” тему (Сарасате), а «Інтермецо», що зазвичай є переходом між частинами опер (Масканьї, Массне), буде головним «оперним» ланцюжком у нашому концерті.

Солюватиме у концерті  молода талановита скрипалька Лінда-Анетте Верте.

Лінда-Анетте Верте  народилася у 1993 році.   Лауреат Національного конкурсу струнних інструментів (2 премія, Естонія, 2015) та Володар спеціального призу за обов`язкову п`єсу («Елегія самотності» Тину Кирвиця); Дипломант і Володар спеціального призу  Першого естонського конкурсу камерних ансамблів з фортепіано «In Corpore»; Лауреат Міжнародного конкурсу «Музичне місто Європи за участю спеціальних преміальних  конкурсів Паоло Серрао» ( 3 премія, Італія). Лауреат Міжнародного конкурсу «Відродження» (1 премія, Вірменія, 2014).

У 2015 році відбувся її дебют з Національним симфонічним оркестром Естонії.В сезоні 2015 – 2016 в якості учня вона була зарахована до Канадійського національного оркестру мистецтв «Інституту оркестрових досліджень». В 2016 році скрипалька отримала Диплом бакалавра Академії імені Яна Сібеліуса у Хельсінки, Фінляндія (клас Марії Тампере-Безродної) і нині вчиться у магістратурі.В сезоні 2016 – 2017  – концертмейстер Симфонічного оркестру музичного театру в Тарту.

Лінда грає на скрипці Джозефа Гальяно (1770-1775), яку люб`язно надав Естонський Фонд музичних Інструментів.

            Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі  Лондону (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991). 17 років (1994 – 2011) працював диригентом  Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів  компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008).

В 2005 році Еркі  Пехк призначений  художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного гостя в сезоні 2010-2011 Еркі Пехк виступив з оперою Пуччіні «Богема» в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь. У листопаді  2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З  компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) .

В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і  класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь.

З Національним камерним ансамблем «Київські солісти» співпрацює з 2016 року.