Засновник ансамблю БОГОДАР КОТОРОВИЧ

Богодар Которович – видатний скрипаль, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка. Професор, завідувач кафедри скрипки Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, художній керівник і диригент Державного (нині – Національного) камерного ансамблю «Київські солісти» з 1995 по 2009 роки.

Його стрімка кар’єра почалася під час навчання у Московській консерваторії (клас знаменитого педагога Ю.І.Янкелевича): ще студентом Богодар Которович став лауреатом низки найпрестижніших міжнародних конкурсів, серед яких – конкурси  імені Нікколо Паганіні у м.Генуя та імені Джордже Енеску у м.Бухарест.

Декілька років працював у Сіднейській консерваторії (Австралія) як запрошений професор.

У 1995 році він заснував Міжнародний конкурс юних скрипалів у Харкові.

Маестро – єдиний іноземний скрипаль у світі, котрий мав честь грати на легендарній скрипці ПАГАНІНІ за межами Італії. У травні 1999 року мер італійського міста Генуя спеціальним рейсом привозив у Київ скрипку Нікколо Паганіні “Канон” роботи Гварнері дель Джезу для двох концертів Б.Которовича, що пройшли з надзвичайними аншлагами у кращих залах міста .

Професор Которович Б.А постійно запрошувався до журі найвідоміших міжнародних конкурсів (ARD у Мюнхені, ім. Н.Паганіні в Генуї, ім. П.І.Чайковського в Москві, ім. К.Нільсена в Оденсе, ім. Б.Бріттена в Лондоні та інш.) та очолював Український міжнародний конкурс скрипалів ім.М.Лисенка у Києві, а в 2004 році став артистичним директором BrittenKyivFestival.

Богодар Которович – гідний представник фундаторів української скрипкової школи  Давида Бертьє, Якова Магазінера,  Петра Столярського. Випускники класу Которовича –  яскраві музиканти, які продовжують його традиції в різних країнах світу. Серед них – А.Комісарова (Данія), М.Которович (Україна), О.Которович (Нова Зеландія), В.Кузнєцов (Польща), Т.Печений (Хорватія), Б.Півненко, К.Стеценко (Україна), Д.Ткаченко (Англія), С.Шотт (Україна) та інші.

За результатами творчої діяльності в 1999 та 2000 роках Богодар Которович стає двічі лауреатом престижної всеукраїнської премії “Людина року”. Нагороджений орденом “За заслуги” III ступеню.