Відкриття ХХІІІ сезону

15 вересня «Київські солісти» мають  честь відкрити 23-й концертний сезон   творчим проектом  Валерія Соколова – разом із ним як солістом, та із запрошеним гостем, знаним у світі скрипалем Микитою Борисоглєбським. Прозвучить музика  британського композитора ХХ століття Малкольма Арнольда  в обрамленні творів високої класики Йоганна Себастіана Баха і Антоніо Вівальді. Далі цю програму, разом із зірковими солістами, представимо у Дніпрі (17 вересня)  та  Запоріжжі (18 вересня).

Український скрипаль Валерій Соколов є одним з найвидатніших молодих музикантів свого покоління. Народився в 1986 році в Харкові, покинув Україну у віці 13 років, щоб вчитися у Наталії Боярської та в школі Ієгуді Менухіна (Велика Британія). Лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів Джорджа Енеску (Бухарест, 2005) – золота медаль та спеціальний приз.

Регулярно співпрацює з провідними оркестрами світу, такими як Камерний оркестр Європи, Клівлендський оркестр, оркестр Тонхаллє (Цюріх), Роттердамський філармонійний оркестр, Бірмінгемський симфонічний оркестр, Токійський симфонічний оркестр, Сеульський філармонійний оркестр, NAC (Оттава), Національний оркестр Франції та камерний філармонійний оркестр міста Бремен (Німеччина). Скрипаль виступає на багатьох великих європейських фестивалях, включаючи Вербье і Локенхаузі, і в найбільших концертних залах по всьому світу, в тому числі театрі Шатле, Вігмор-хол, Лінкольн-центр, Prinzregenten театр в Мюнхені і Музікферайн у Відні.
З 2009 року має ексклюзивний контракт з лейблом Erato (раніше EMI Classics) на каталог записів. Нещодавно став художнім керівником фестивалю камерної музики на озері Констанц в Німеччині.

З 2016 року втілює авторські програми із Національним камерним ансамблем «Київські солісти».

Блискучий  скрипаль  Микита Борисоглєбський  вважається одним із найсильніших російсько-бельгійських виконавців свого покоління.                 Лауреат багатьох міжнародних конкурсів скрипалів, у тому числі – імені Яна Сібеліуса, Фріца Крейслера, Петра Чайковського, королеви Єлизавети та Monte Carlo Violin Masters. Він також є володарем звання «Скрипаль  року» від  Міжнародного фонду  Плісецької-Щедріна (США)  та нагород:  «Virtuoso» (італійське Товариство струнних інструментів та Фонд Антоніо Страдіварі),   Медалі  Яна Сібеліуса (Фонд Я.Сібеліуса, Фінляндія).

Виступав  із Симфонічним оркестром  Борнмута, Лондонським камерним оркестром, Національним оркестром Бельгії, Симфонічним оркестром Сан-Паулу, Національним оркестром Китаю, Філармонійним оркестром Нагої, Кейптаунським філармонічним оркестром,  Оркестром  ім.Ж.Падлу  (дебют на сцені  Паризької філармонії),  Дуйсбурзьким філармонічним оркестром,  багатьма іншими провідними оркестрами Європи, Азії та Америки.

Із бельгійським лейблом Fuga Libera Борисоглєбський випустив  два CD. Веде активну концертну діяльність, регулярно бере участь у багатьох міжнародних фестивалях, проводить майстер-класи по всьому світі.

Наш сезон 2017-2018 років обіцяє бути насиченим.

Після вересневого концерту у Національній філармонії України відбудуться творчі проекти Валерія Соколова із запрошеними видатними музикантами:  23 листопада – Гарі Хоффманом (віолончель, США),  22 грудня – Джозефом Тавадросом (уд, Австралія), 16 травня – Александаром Маджаром (фортепіано, Бельгія) і Юліаном  Штекелем (віолончель, Німеччина),  20 червня – Давидом Герінгасом (віолончель, Німеччина). 10 квітня за участі Валерія Соколова відбудеться авторський вечір композитора Володимира Геніна (Німеччина) зі світовою прем’єрою його Камерного концерту.

Маємо цікавий проект  Х’юго Тіччіаті (скрипка, Швеція)  24 жовтня у Національній філармонії України, де він виступить у якості диригента і соліста:  крім творів А.Пярта та Б.Бріттена – прем’єрне виконання Концертної сюїти Л.Ауербах.

Також у Національній філармонії мають бути два концерти з  естонським маестро Еркі Пехком: 10 лютого – за участі Лауреата міжнародних конкурсів АШУ (саксофон, США); 4 березня – за участі народної артистки України Анжеліни Швачки (мецо-сопрано).

Під патронатом Валерія Соколова відбудуться наші гастролі за кордоном:  зіграємо разом з ним 31 січня у  Великому залі Міланської консерваторії ім. Дж.Верді; 13, 14 та 15 квітня – у Німеччині (Шатнберг, Мюнхен, Хальбертмус);  а 17 – 18 липня –  на Міжнародному літньому фестивалі камерної музики в Одесі.

Заплановано гастрольні концерти: листопадові – під орудою Романа Реваковича    на сценах  Варшавської  та Львівської філармоній, та січневі – в Полтаві (фестиваль “Різдвяні вечори”).

Готуємо також дві самостійні філармонічні програми 13 січня та 7 червня. А ще ми повертаємося до проведення  вечорів камерної музики у столичному Будинку актора, а саме – сольних проектів наших музикантів.