Віктор Рекало

Віктор Рекало є віолончелістом Національного камерного ансамблю “Київські солісти” з 2017 року.

Народився у Харкові, випускник Харківської спеціалізованої музичної школи (клас Л. Нікуліної) та ХНУМ ім. І. П. Котляревського (клас проф. О. Щелкановцевої). У рамках майстер-класів стажувався у проф. Ігора Гавриша (Росія), проф. Вальтера Дешпаля (Хорватія), проф. Райнхарда Лацко (Швейцарія), проф. Наталії Гутман (Росія), проф. Лукаша Франта (Польща).

Лауреат та дипломант міжнародних конкурсів ім. Ф. Дотцауера (Дрезден, Німеччина), ім. Д. Поппера (Варпалота, Угорщина), ім. Й. Дрогомірецького (Катовіце, Польща), півфіналіст Другого та Третього міжнародних конкурсів ім. М. Лисенка (Київ), учасник 24го Міжнародного конкурсу ім. Л. Яначека (Брно, Чехія).

Стипендіат Міжнародної спільноти Асоціації Вагнерівських товариств (2010).

Стипендіат Міністерства культури Польщі у рамках програми “Gaude Polonia” (2015).

Здійснив кілька записів на CD, зокрема з музикою Б. Лятошинського (перший у світі CD-запис “Українського квінтету”).

Віктор концертує як соліст та камерний музикант в Україні та за кордоном, співпрацює з ансамблями сучасної музики “Sed Contra Ensemble” (Київ) та «Ухо-ансамбль» (Київ).

Є музичним директором Галереї сучасного мистецтва «COME IN» (Харків) та «Камерної Сцени CXID OPERA» Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім. М. В. Лисенка.

У 2007-2012 рр. вів клас віолончелі Харківської спеціалізованої музичної школи. З 2018 р. – запрошений професор Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU) та викладач Music Arts Academy (Київ).

Брав участь у багатьох престижних фестивалях та музичних проектах на теренах України і за кордоном.