Висока нота із Оксаною Линів

У філармонічному сезоні 2016-2017 років відбудуться  концерти «Київських солістів» під орудою однієї з  найуспішніших жінок-диригентів нашого часу Оксани Линів:

18 грудня –  програма із творів В.А.Моцарта, Л.Деліба, Е.Гріга та В.Сильвестрова, за участю талановитої  юної піаністки Христини Михайліченко; 2 березня – програма із творів А.Дворжака, Б.Бріттена та О.Козаренка, за участю заслуженої артистки України Сусанни Чахоян (сопрано).

Лауреат І Міжнародного конкурсу диригентів ім. Ґ. Малера (2004, м. Бамберґ, Німеччина), диригент Оксана Линів закінчила Львівську музичну академію (2003), Вищу школу музики у м. Дрезден (2009). У 2000–2001 роках працювала асистентом головного диригента Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької; 2008–2013 – диригент Одеського театру опери та балету, де здійснила оновлення опер «Богема» Дж. Пуччіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, була диригентом-постановником балетів «Таємниця віденського лісу» на музику Й. Штрауса та Ґ. Малера, «Дон Кіхот» Л. Мінкуса, опери «Алкід» Д. Бортнянського. Водночас від 2012 виступала з Одеським симфонічним оркес­тром, виконала концертні програми з творів М. Скорика, Б. Ля­­тошин­ського, Ю. Ланюка, П. Чайковсь­­кого, К. Сен-Санса та інш. Від 2013 – музичний асистент генерального. музичного директора Баварської  Штатс-опери (м. Мюнхен, Німеччина). 2015-го разом із Бамберзьким симфонічним оркестром записала програми з творів Б. Лятошинського на Баварському радіо, була диригентом-постановником балету «Лускунчик» П. Чайковського у Шведській Королівській опері. Диригувала також Баварським камерним оркестром, філармонічними оркестрами Берґа, Північної Рейн-Вестфалії, Бремена, Нюрнберґа, оперними оркестрами Бонна, Оснабрюка (усі – Німеччина), Національної опери Естонії, симфонічним оркестрами Румунії та Японії. Здійснила низку записів у фонд Українського радіо.
«Моєю професійною мрією є постійне вдосконалення та самореалізація, в першу чергу моїх творчих ідей. Хочеться бути більше задіяною в Україні. Нам потрібно дуже багато працювати, щоб бути оціненими, як країна і нація, яка має свої висококультурні надбання та цікаву і багату музичну спадщину. Про нас ще дуже мало знають у світі, лише поодинокі імена композиторів та виконавців зустрічаються у міжнародному музичному просторі. Виправляти цю ситуацію повинні лише ми самі. Тому хочеться активнішої співпраці з українськими колективами, щоб можна було плідно реалізовувати той професійний досвід, якого вдалося набути за кордоном…»   (з інтерв’ю  львівському виданню, лютий-2016).

Ми щасливі можливістю співпраці  з чудовою Оксаною Линів, котра входить до трійки ведучих жінок-диригентів світу нового покоління. Сподіваємося, що наша творча  взаємодія додасть нового подиху у зростанні майстерності колективу на шляхах  музичного життя.